Zaproszenie na wystawę fotografii Marka Lapisa "Biało-Czerwona"

„Biało-Czerwona” to wieloletni projekt społeczny dokumentalisty Marka Lapisa, który posługując się medium fotografii, na kanwie dwóch barw portretuje polskie społeczeństwo, niby je znamy, ale spójrzmy z innej perspektywy. Marek zadaje zdjęciami pytania, często takie które uwierają. W czasach transformacji oraz burzliwych współczesnych przemian społecznych i politycznych barwy biała i czerwona nabierają szczególnego znaczenia w przestrzeni publicznej. Materialna książka i eBook wydane są na dwóch rynkach: polskim i amerykańskim. Porozmawiamy też o realizacji projektów długoterminowych i rynku photobooków w Polsce. Projekt powstawał między 2009, a 2017 rokiem i został zakończony wydaniem albumu pod tym samym tytułem.
W listopadzie 2017 roku na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania odbył się wernisaż wystawy tego samego projektu, obecnie wystawa jeździ po Polsce.
Na miejscu możliwość nabycia książki, uwaga - niski nakład!

Marek Lapis - ur. 1968. Zajmuje się fotografią dokumentalną, reportażem i szeroko pojętą fotografią społeczną. Członek zarządu Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski i Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE. W 2018 roku otrzymał od Starostwa Poznańskiego Nagrodę I stopnia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, został odznaczony medalem Za Zasługi dla Fotografii Polskiej w 100 rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Wykładowca międzynarodowych warsztatów fotograficznych dla osób upośledzonych intelektualnie oraz pomysłodawca i twórca autorskiego programu warsztatów dla osób niesłyszących.Zwycięzca i finalista wielu konkursów. w Polsce i za granicą.

Autorem projektu książki jest Adrian Mirgos- profesjonalny grafik i wydawca VIEWORLD pisma fotografii streetowej o światowym zasięgu. Specjalne podziękowania należą się Związkowi Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski jako współwydawcy książki oraz Samorządowi Województwa Wielkopolskiego, który wsparł finansowo część prac związanych z opracowaniem graficznym druku i fotoedycją materiału do książki.
 

 

Kiedy:

7 czerwca 2019 r. otwarcie wystawy.
Wystawa czynna do 29 czerwca 2019 r.

Kategoria:

Gdzie:

Galeria Fotografii B&B
Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 12
(siedziba Miejskiego Domu Kultury)