Od 6 marca br. darmowe poprawki krawieckie dla Seniorów!

Z inicjatywy Rady Seniorów Miasta Bielska-Białej, w budynku przy ul. Romana Dmowskiego 6, realizowane są poprawki krawieckie dla Seniorów.  W każdy poniedziałek w godz. 10.00 - 11.00 będzie można zostawić ubrania do naprawy, a w każdy piątek w godz. 10.00 - 11.00 je odebrać.  Z tego typu bezpłatnej usługi będą mogli skorzysta Seniorzy, którzy posiadają Kartę Seniora.

 

Z inicjatywy Rady Seniorów Miasta Bielska-Białej, w budynku przy ul. Romana Dmowskiego 6, realizowane są poprawki krawieckie dla Seniorów.

W każdy poniedziałek w godz. 10.00 - 11.00 będzie można zostawić ubrania do naprawy, a w każdy piątek w godz. 10.00 - 11.00 je odebrać.

Z tego typu bezpłatnej usługi będą mogli skorzysta Seniorzy, którzy posiadają Kartę Seniora.

Każdy uprawniony Senior będzie mógł raz w miesiącu naprawić jedną sztukę odzieży (lub dwie  raz na dwa miesiące). Odzież lub inne rzeczy pozostawione do naprawy muszą być czyste, a korzystający musi zadbać o rzeczy potrzebne do naprawy tj. guma, zamek czy guziki.

Wśród usług należy wymienić miedzy innymi skracanie spodni, spódnic czy innych ubrań, przyszywanie urwanych guzików czy wymianę zepsutego zamka.

Usługa będzie realizowana wolontaryjnie przez doświadczoną krawcową, z wieloletnim stażem pracy w zawodzie szycia na miarę.

To pierwsza tego typu inicjatywa, ale nie ostatnia.

Jeżeli ktoś z Państwa ma w swoich rękach fach, a nie pracuje w zawodzie, nudzi się na zasłużonej emeryturze, ale jednak rozpiera go energia i chciałby dać jej ujście poprzez zaangażowanie się w realizację konkretnej usługi na rzecz swoich rówieśników w naszym mieście, prosimy o kontakt z Radą Seniorów w czwartki w godzinach 11.00 – 13.00, pod numerem telefonu 518 676 301 lub z Wydziałem Polityki Społecznej przy pl. Ratuszowym 6, pok. 225, telefon: 33 497 14 92.

Wasza pomysłowość ma granice jedynie w rozsądku!

 

Kategoria:

Dodatkowe materiały