IX Biennale Plakatu w Kubiszówce

TWÓRCZO DO PRAW CZŁOWIEKA, czyli wielka moc plakatu.  13 września o godz. 17.00 Kubiszówka zaprasza na wernisaż IX Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego TWÓRCZO DO PRAW CZŁOWIEKA „Jak mówić dziś w sposób uniwersalny o najbardziej palących problemach: wielkiego świata i naszego małego podwórka? Odpowiedź na to pytanie znają artyści zajmujący się sztuką plakatu; język tego artystycznego medium: jednoznaczny i mocny, przemawia do każdego odbiorcy niezależnie od miejsca i kontekstu, w którym się znajduje”. Wystawa komentująca najważniejsze problemy współczesności gości w bielskim domu kultury dzięki współpracy z Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. W 9. edycji konkursu wzięło udział aż 274 artystów z 39 krajów świata, którzy nadesłali 629 plakatów. Jury zakwalifikowało do wystawy 80 prac, które zobaczymy na galerii Kubiszówki. 13 września w Kubiszówce będzie można również porozmawiać z pomysłodawcami i realizatorami biennale – pracownikami Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży Pawłem Warchołem - kuratorem wystawy i Bożeną Grzywą - kierownikiem działu komunikacji, mediów i projektów. Z dumą informujemy, że wśród laureatów konkursu znalazła się również bielszczanka Katarzyna Nachman – na co dzień instruktorka zajęć plastycznych naszego domu kultury. Muzyczną atrakcją wydarzenia będzie koncert miniatur wiolonczelowych w wykonaniu młodego artysty Michała Hałonia – dyplomanta Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Michał Hałoń to laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Między innymi otrzymał II Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie VII Odin International Music Online Competition w Estonii oraz II miejsce na Międzynarodowym Konkursie International Instrumental Performance Competition w Toronto. Michał jest również finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego im. Dezyderiusza Danczowskiego w Poznaniu oraz zdobywcą Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu.


TWÓRCZO DO PRAW CZŁOWIEKA, czyli wielka moc plakatu. 

13 września o godz. 17.00 Kubiszówka zaprasza na wernisaż IX Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego TWÓRCZO DO PRAW CZŁOWIEKA

„Jak mówić dziś w sposób uniwersalny o najbardziej palących problemach: wielkiego świata i naszego małego podwórka? Odpowiedź na to pytanie znają artyści zajmujący się sztuką plakatu; język tego artystycznego medium: jednoznaczny i mocny, przemawia do każdego odbiorcy niezależnie od miejsca i kontekstu, w którym się znajduje”.

Wystawa  komentująca najważniejsze problemy współczesności  gości w bielskim domu kultury dzięki współpracy z Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.  W 9. edycji konkursu wzięło udział aż 274 artystów z 39 krajów świata, którzy nadesłali 629 plakatów. Jury zakwalifikowało do wystawy 80 prac, które zobaczymy na galerii Kubiszówki.

13 września w Kubiszówce będzie można również porozmawiać z  pomysłodawcami i realizatorami biennale – pracownikami Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży Pawłem Warchołem - kuratorem wystawy i Bożeną Grzywą - kierownikiem działu komunikacji, mediów i projektów.  Z dumą informujemy, że wśród laureatów konkursu znalazła się również bielszczanka Katarzyna Nachman – na co dzień instruktorka zajęć plastycznych naszego domu kultury.

Muzyczną atrakcją wydarzenia będzie koncert  miniatur wiolonczelowych w wykonaniu młodego artysty Michała Hałonia – dyplomanta Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Michał Hałoń to laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Między innymi otrzymał II Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie VII Odin International Music Online Competition w Estonii  oraz II miejsce na Międzynarodowym Konkursie International Instrumental Performance Competition w Toronto. Michał jest również finalistą Ogólnopolskiego Konkursu  Wiolonczelowego im. Dezyderiusza Danczowskiego w Poznaniu oraz zdobywcą  Grand Prix  na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w  Elblągu. 

 

Kategoria: