Dom Opieki "Samarytanin"

Ośrodek został utworzony w roku 1960, obecnie tworzą go trzy pawilony. Właścicielem obiektu i zarządcą jest Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczpospolitej Polskiej. "Samarytanin" posiada osobowość prawną na podstawie ustawy z dnia 30 czerwca 1995 roku o stosunku Państwa do Kościoła nie jest tylko przeznaczony dla wyznawców, ale dla ogółu społeczeństwa. Posiada rejestrację stałą na liście domów pomocy społecznej Wojewody Śląskiego pod nr PS/II/9014/124/08 i działa w oparciu o ustawę o pomocy społecznej.
Dom położony jest z dala od wielkomiejskiego ruchu. Wschodnią granicę działki wyznaczają tereny zielone wokół niewielkiego potoku górskiego, ostoja dla ptaków, wiewiórek, zajęcy a nawet saren. Wiosną cały wąwóz pokryty jest przepięknie kwitnącymi zawilcami. Od południa Dom ma własny sad owocowy, z jabłoniami, gruszami, śliwami, czereśniami oraz krzakami porzeczek, aronii czy borówek amerykańskich, jest też własny park z alejkami, ławkami, altanką oraz miejscem na ognisko.
Ośrodek przeznaczony jest dla 89 mieszkańców w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych.

Zdjęcie zrobione jest z lotu ptaka. Po prawej i po lewej stronie znajdują się duże budynki, pokryte czerwoną dachówką. Pomiędzy budynkami przebiegają wybrukowane ścieżki oraz znajdują się trawniki.

Kategoria:

Domy pomocy społecznej

Lokalizacja na mapie:

ul. Bednarska 10
43-300 Bielsko-Biała